Thursday, 20 April 2017 10:33

ZIUA INTERNAŢIONALĂ A PĂMÂNTULUI

Ziua Pamantului ok

Muzeul Judeţean Argeş organizează sâmbătă, 22 aprilie 2017, ora 1300, o acțiune de informare și conștientizare cu ocazia Zilei Internaţionale a Pământului. Cu această ocazie va fi prezentată semnificația evenimentului, vor fi vizionate prezentări și filme scurte dedicate ocrotirii mediului. Acțiunea se va încheia prin plantarea simbolică a unor arbuști în curtea instituției.

Întreaga acţiune urmăreşte sensibilizarea populaţiei faţă de ocrotirea şi menţinerea unei planete curate, prin realizarea câtorva paşi simpli pe care îi putem face fiecare dintre noi.

Haideţi sa fim parte din istoria Zilei Internaţionale a Pământului construind o lume sănătoasă, curată şi diversă pentru generaţiile care vor urma!

Read 15574 times